Images-loading
7. místo v grand finále soutěže Zaúčtuj To!

7. místo v grand finále soutěže Zaúčtuj To!

V pondělí 24. června 2024 se trojice Alice Vránová (3.B), Jan Romanowski (3.A) a Ladislav Zavřel (3.A) časně ráno vydala do Brna soupeřit s ostatními 11 týmy, které postoupily do grand finále soutěže Zaúčtuj to! ze 4 základních kol (těch se zúčastnilo celkem 77 týmů z celé republiky).

Do Brna dorazili se čtyřhodinovým zpožděním, ale organizátoři jim umožnili první část soutěže (případová studie) napsat dodatečně. A povedlo se jim to výborně – po první části obsadili výborné 2. místo. Odpoledne probíhaly zajímavé workshopy pro účastníky i učitele (udržitelnost, business analýza, účetní a daňová terminologie v anglickém jazyce, osobní účetnictví). Večer byla nachystaná skvělá garden party s výborným občerstvením, hudbou a doprovodnými soutěžemi u stánků partnerů (BDO, Seyfor, REKAP).

Druhý den po chutné snídani následovaly dvě semifinále formou hry riskuj. Náš tým skončil v 1. semifinále na 4. místě, o postup do finále ho připravila jedna chybná odpověď otázky za 60 bodů (postupovaly první 3 týmy). Chyběla troška štěstí. Celkově tým obsadil krásné 7. místo.

Děkujeme za přípravu a účast na soutěži a blahopřejeme!

Jana Havlíková