Images-loading
Zájezd Vídeň - Budapešť

Zájezd Vídeň - Budapešť

V rámci cestovního ruchu jsme 17. dubna podnikli třídenní výlet do Brna, Vídně a Budapešti. Žáci třetího ročníku si připravili stručné prezentace na daná témata, které přednesli jak v autobuse, tak přímo u navštívených památek.

Naším prvním cílem bylo Brno, kde jsme se ubytovali v Hostelu Eleven. Poté jsme zamířili na náměstí Svobody, kde jsme obdivovali brněnský orloj. Brzy ráno jsme se vydali na procházku na snídani do Masarykova internátu a poté nás čekala pouze cesta do hlavního města Rakouska - Vídně.

Nádherný zámek Schönbrunn jsme mohli obdivovat nejen zvenčí, ale také jsme si ho prohlédli uvnitř během exkurze. Jeho rozsáhlé zahrady jsme procházeli za svitu odpoledního slunce. Kromě toho jsme navštívili památky, jako je například chrám sv. Štěpána, španělskou jízdárnu Františka I. nebo Hofburg a jako poslední zábavní park Pratr.

Po nočním pobytu v Hotelu Netizen v Budapešti jsme se hned ráno vydali na plavbu lodí po Dunaji. Nad námi se vypínal slavný Széchenyi řetězový most a nelze nezmínit ani impozantní budovu parlamentu. Po plavbě jsme navštívili Velkou synagogu, baziliku
sv. Štěpána a také jsme se zastavili u bot umístěných na břehu Dunaje, které připomínají oběti holokaustu. Po návštěvě památek jsme zakončili den nakupováním suvenýrů na tržnici.  Dále už nezbývalo nic jiného než spěchat zpátky do České republiky.

Výlet jsme si všichni moc užili. Přinesl nám spoustu nových informací a skvělých zážitků.