Images-loading
Veletrh NOVO EXPO Nové Město nad Metují

Veletrh NOVO EXPO Nové Město nad Metují

Dne 26. 4. 2024 se třídy OA1A a OA1B zúčastnily veletrhu NOVO EXPO. Akce se konala v prostorách zámku v Novém Městě nad Metují. Celý veletrh se nesl v duchu tradice versus svět budoucnosti. Tento projekt byl popularizačně naučný a propojoval člověka s technologiemi, vědu a výzkum s moudrostí přírody a inovace a pokrok s ekologií a udržitelností. Jednotlivá témata bylo možno vidět na stáncích různých firem, dobrovolníků, ekologů, hasičů, policie,…. Prezentovalo se tam třeba jídlo budoucnosti – hmyz, staronové hračky – merkur, člun z betonu, aplikace – Najdi si zaměstnání, jak klíčit semínka, jaké odrůdy jablek pěstovat v našich krajích, jedlý kelímek…. Každý ze žáků si svůj oblíbený stánek určitě našel.

Po prohlídce se naši žáci zúčastnili přednášky na téma Společenská odpovědnost, které byl přítomen také prof. PhDr. Jan Hábl, Ph.D. z Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové. Diskutovalo se o mnoha tématech, mezi ně patřily například: Role dospělých v budování hodnot u mladých lidí, Význam emociální a sociální inteligence,……..

Žáci si domů odnesli nejenom jedlé kelímky, semínka na klíčení, kombuchu, ale hlavně spoustu námětů na zamyšlení se, jak zlepšit vztahy ve společnosti a jak neubližovat přírodě.