Images-loading
Klub nejen večerních diváků v Klicperově divadle

Klub nejen večerních diváků v Klicperově divadle

Ve čtvrtek 1. 2. 2024 Klub večerních diváků oslavil 1. pololetí školního roku dramatem Hamlet v podání Klicperova divadla v Hradci Králové. Jelikož se jednalo o hru, která měla svou premiéru v Hradci Králové teprve v prosinci roku 2023, rozhodli se pedagogové o navýšení kapacity o 50 studentů. A nutno zhodnotit, že rozhodnutí to bylo skvělé. Režisér Pavel Khek konvenčně zachoval celkový ráz nejznámější Shakespearovy tragédie a zároveň dopřál mladému divákovi moderní nádech pomocí minimalistické scény, kostýmů ušitých ze současných materiálů (namísto typického sametu) a vzhledově se velmi přibližujících moderním královským oblekům. Naši studenti se proto mohli zcela vcítit do zoufalé rodinné situace mladého kralevice Hamleta, společně s ním mohli řešit dilema zrady, pomsty, lásky a spravedlnosti, vše si promítnout do vlastních prožitků a reálných životních situací.

Závěrečné standing ovation (ovace vestoje) potvrdily jak samotným hercům, tak i přítomnému režisérovi, že drama bylo velmi dobře uchopeno, předvedeno a především pochopeno.

Posledním představením, které Klub večerních diváků čeká, je Gogolův Revizor v podání Divadla na Vinohradech ve středu 27. 3. 2024.

J. Juklíčková