Images-loading
Výprava za Nessie

Výprava za Nessie

Edinburghský hrad, jezero s bájnou příšerou, Ben Nevis, tulipány a mnoho dalšího mohli žáci Obchodní akademie Trutnov spatřit při zájezdu do země dudáků.

Ve dnech 14. 4. 2023 – 21. 4. 2023 byl cestovní kanceláří CKROYAL uskutečněn pro žáky naší školy výlet do Nizozemí a Skotska. První zastávkou bylo hlavní město Nizozemí, Amsterdam. Při plavbě po proslulých kanálech jsme si prohlédli některé zajímavé památky a zvlášť nás zaujaly tradiční květinové trhy s nejrůznějšími barvami tulipánů.

Jen co jsme Holandsko opustili, mířili jsme přímou čarou přes moře na britský ostrov. Tou dobou už si většina studentů opakovala své znalosti z anglického jazyka, protože zanedlouho nás mělo čekat setkání s hostitelskými rodinami, u kterých jsme byli ubytovaní. Mohli jsme se tak seznámit s chodem pravé skotské domácnosti.

V následujících dnech jsme navštívili slavné skotské památky a zajímavá turistická místa. Prošli jsme královskou cestou, viděli jsme největší hrad v zemi a vystoupali k nejvyšší hoře.

Na co jsme však všichni čekali nejvíce a co při návštěvě Skotska nesmí chybět, je samozřejmě jezero Loch Ness, kde se podle pověsti ukrývá příšera. Vydali jsme se toto místo prozkoumat a ze všech sil jsme se snažili, abychom Nessie alespoň koutkem očka zahlédli.

Při zpáteční cestě, kdy už jsme se pomalu blížili ke své domovině, jsme ještě zaskočili k holandským větrným mlýnům, kde kulturu Nizozemí jsme mohli okusit všemi smysly a to hlavně při ochutnávce sýru Gouda. Dozvěděli jsme se i něco o řemeslu výroby dřeváků.

Všichni jsme byli plni nezapomenutelných zážitků a nemohli se dočkat, až se o vše doma podělíme. Navzdory dlouhému času strávenému v autobuse jsme byli všichni spokojeni a několik jedinců se i zmínilo o tom, že by se do Skotska vrátili a prozkoumali další tajemství, která tato nádherná země skrývá.

Adéla Syrovátková, 3. A