Images-loading
Zájezd do Berlína

Zájezd do Berlína


Dne 5. května jsme vyrazili na poznávací zájezd do hlavního města Německa. Zájezdu se účastnili žáci napříč všemi ročníky. Vyjeli jsme brzy ráno, cesta byla překvapivě rychlá a již kolem desáté hodiny ranní jsme zahájili prohlídku města. Ještě předtím měli naši spolužáci ze třetího ročníku, kteří studují cestovní ruch, v autobuse stručné a poučné příspěvky o Berlíně i o Německu celkově. Celým Berlínem nás provázela paní učitelka Pávová.

Naši prohlídku města jsme zahájili u budovy Říšského sněmu (Reichstag), kde jsme měli i prohlídku. Prostřednictvím výkladu do sluchátek nám byly popsány důležité budovy, které jsme při stoupání mohli vidět. Dále jsme procházeli skrz krásnou Braniborskou bránu (Brandenburger Tor). V průběhu dne jsme měli možnost vidět například: Berlínskou státní operu (Staatsoper), Humboldtovu univerzitu (Humboldt-Universitat), KaDeWe (2. největší obchodní dům v Evropě), Židovský památník tvořený z 2 711 betonových kvádrů (Holocaust-Denkmal). Určitě stojí za zmínku Berlínská televizní věž (Fernsehturm) jejíž celková výška věže je 368 metrů. Z výšky 203 metrů jsme si mohli prohlédnout rozmanitost celého města. Kolem třetí hodiny odpolední jsme měli rozchod na Alexanderplatz, kde jsme se mohli občerstvit, odpočinout si nebo nakoupit. Cestou zpět k autobusu jsme ještě viděli pozůstatky Berlínské zdi, která byla symbolem studené války a dříve rozdělovala Německo na východní a západní.

Dohromady jsme nachodili kolem 18 km. Všichni vyčerpáni jsme došli k autobusu a jeli domů. Do Trutnova jsme dorazili okolo půlnoci. Celý zájezd byl vydařený, sluníčko svítilo, nikomu se nic nestalo, každý z nás si odváží krásné zážitky a těšíme se na příště!