Images-loading
Lyžák 2.A a 2.B

Lyžák 2.A a 2.B

V termínu od 22.1. do 27.1.2023 se uskutečnil lyžařský výcvik 2. ročníků.
Cely lyžařský kurz byl pro všechny celkem napínavou záhadou. Nejen že jsme jeli na nové místo, a to do Penzionu Lesní Zátiší na Benecku, ale nikdo netušil, jestli se bude jednat o lyžování na sněhu, či na blátě.

Tato nejistota trvala až do soboty, kdy na horách ale i v níže položených místech začala silná chumelenice a nachumelilo až 40 cm sněhu. Až v tento moment se nám všem ulevilo.

Celý lyžák se odehrával v příjemném prostředí. Hned první večer jsme se rozdělili na 3 výkonnostní skupiny. Profíci MrQ, medium Lyžaři a začátečníci Sněženky.
Každá z těchto skupin absolvovala náročný program. Nejen že okusili benecké svahy na lyžích či snowboardech, ale také pokřtili hory i na běžkách, a to díky třem výletům. Náročnost výletů závisela na zdatnosti běžkaře. Pro začátečníka to mohlo být náročné, ale i přesto si troufneme říci, že to mělo své kouzlo a že mnoho začátečníků si to užilo. Samozřejmě se najdou i tací, co si mysli, ze už běžky znovu neokusí. Nicméně nikdy neříkejte nikdy.

Mimo venkovních aktivit nás čekaly i společné večery, kde jsme poznali, jak jsou na tom žáci s pantomimou různých situací, ale i pedagogů. Jak se dokáží poslepu poznat nebo jak rychle dokáží sníst banán bez pomoci rukou.

Dále měli žáci možnost večerního lyžování, společně si poslechli přednášku od horské služby, kde získali rozšířené informace o pohybu a chování se na horách.
Poslední večer se pak odehrával v rytmu diska.

Jsem rád, že se celý kurz odehrál bez výrazného zranění a bez většího problému. Druháci makali jak to jen šlo, a za to jim patří obrovské díky. Stejně tak mám i dobrý pocit z herních večerů, kdy se aktivně zapojovali do připravených her.

Poslední, co mužů říci je to, ze jsme si to s vámi opravdu užili.

Díky za lyžák a těšíme se na další !
Martin Chráska