Images-loading
Zeměpisná a literární exkurze do Prahy

Zeměpisná a literární exkurze do Prahy

 Ve středu 12. října 2022 se třídy 3.A a 3.B vydaly společně na vzdělávací exkurzi do Prahy. Naše cesta započala odjezdem z vlakového nádraží v 7 hodin a příjezdem do Prahy v 10 hodin.  

Autobus nás vysadil u Jeleního příkopu, kterým jsme s krátkým výkladem prošli rovnou na Pražský hrad. Paní učitelka Musilová nás provedla všemi nádvořími a stejně jako v Jelením příkopě nám prohlídku zpříjemnila krátkým povídáním.  

Naše cesta dále pokračovala po Královské cestě, ale v opačném směru. Studenti oboru Cestovní ruch si vyzkoušeli roli průvodce, a tak nás provedli Nerudovou ulicí, Malostranským náměstím přes Karlův most na Staroměstské náměstí, kde jsme na orloji viděli všech 12 střídajících se figur apoštolů. Dále jsme pokračovali Celetnou ulicí k Obecnímu domu a Prašné bráně. Exkurzi jsme zakončili na Václavském náměstí, kde jsme měli pauzu na oběd a případné nákupy.  

Turisté se do Prahy už pomalu vrací, ale ještě ne v takovém množství, tudíž jsme si mohli vše v klidu prohlédnout a sžít se s místní atmosférou.  

S rolí průvodce se každý dobře popral a zároveň zjistil, zda by ho tato práce v budoucnu naplňovala.  

V 15 hodin vyjíždíme z Prahy, natěšení domů. Exkurze se velmi vydařila, počasí nám přálo a věříme, že každý se dozvěděl něco nového a výlet si užil. 

 Anna Švaralová, Lucie Tomková 3.A