Images-loading
Volejbal - krajské kolo

Volejbal - krajské kolo

Ve středu 27. 4. se naše škola po dlouhé době účastnila krajského kola ve volejbalu. Turnaj se odehrával ve sportovní hale v Nové Pace a účastnilo se ho pět družstev. Jmenovitě to bylo Jiráskovo gymnázium Náchod, Lepařovo gymnázium Jičín, Gymnázium J. K. Tyla, domácí Gymnázium a SOŠPg Nová Paka a VOŠ, SZS a OA Trutnov.
Při zpětném pohledu děvčata odehrála velmi těžká utkání. V prvním zápase jsme velmi bojovně hráli proti Jiráskovu gymnáziu, které je stabilním účastníkem tohoto turnaje. Po napínavém závěru jsme urvali cennou remízu 1:1 a mohli se těšit na další soupeře. Tím bylo Gymnázium J. K. Tyla. Zde byla z naší strany cítit velká nervozita, chyběla bojovnost, a proto jsme bohužel prohráli oba dva sety s velmi výraznou ztrátou. Chuť jsme si mohli napravit hned proti "outsiderům" turnaje, kteří se turnaje účastnili díky tomu, že turnaj pořádají. Hned od prvních míčů ale bylo znát, že zápas favorita nemá. Nová Paka byla velmi houževnatá, zato naše děvčata se ještě oklepávala z porážky a nehrála s předešlou lehkostí. Naštěstí jsme je vždy v závěru přehráli a vyhráli 2:0. V posledním zápase jsme nastoupili proti Jičínu, jehož celý tým hraje stabilně ve stejném klubu. Od začátku se hrál pěkný vyrovnaný volejbal. Zlomový byl první set, který jsme strhli úspěšně na naši stranu. Ve druhém setu se Jičín dokonale rozložil a nechal nám velmi lehké vítězství 2:0. Díky tomuto výsledku jsme se umístili na krásném 3. místě. Hned za Jiráskovým gymnáziem Náchod a vítězem turnaje Gymnázium J. K. Tyla.
Martin Chráska
p. s. Moc děkuji děvčatům, jak krásně zvládla oba dva turnaje a snad se v podobném složení potkáme i příští rok! Byly jste boží!

Martin Chráska