Images-loading
Vítězný turnaj

Vítězný turnaj

Dne 9.2.2022 jsme společně s partou devíti slečen vyrazili do Hostinného. V místní tělocvičně se mělo odehrát okresní kolo ve volejbalu. Již od první myšlenky účasti bylo hlavním cílem porazit trutnovské gymnázium. K tomuto očekávanému souboji došlo hned v prvním kole. Souboj trval skoro dvě hodiny, kdy se hrál klasický volejbalový zápas na tři vyhrané sety (kvůli malému počtu přihlášených týmů).
První set prohrála naše škola těsným rozdílem 27:26. Musím konstatovat, že se holky trochu hledaly. Spousta chyb pramenila z toho, že se holky neznaly a že často hrály na jiných postech. Nicméně od druhého setu jsme jasně dominovali. Následující dva sety jsme vyhráli 25:17 a 25:12. Ve čtvrtém setu byla hra již vyrovnaná. Gymplačky se jako správné bojovnice nevzdávaly a hrály krásný volejbal. Utrhli jsme se až v půlce setu a to díky několika esům i bodům z podání. Skóre a náskok byl pro nás luxusní a vyhrávali jsme už 24:16. Co chybělo… Nicméně přišlo neuvěřitelné drama. Holky nedokázaly přijmout 8 servisů a skóre bylo vyrovnané. Naštěstí jsme na devátý pokus přijmuli a položili míč. Poslední míč nám věnovala smečařka soupeře, která svou smeč vyhodila do outu.

Druhý zápas jsme nastoupili v obměněné sestavě proti škole z Vrchlabí. Zde jsme již jasně dominovali a vyhráli 3:0 a byla to krásná tečka za naším postupem do krajského kola, které se odehraje 11. 3. 2022 v Nové Pace.

trenér Martin Chráska