Images-loading
Exkurze do Prahy

Exkurze do Prahy

V úterý 12. října 2021 se žáci třetích ročníků a část 4. A a 4. B zúčastnili vzdělávacího výletu do Prahy, kde si studenti oboru Cestovní ruch vyzkoušeli roli průvodce. Každý žák si připravil povídání o určité památce a seznámil tak ostatní se základními informacemi o daném objektu.

Odjíždělo se autobusem v 7 hodin od vlakového nádraží v Trutnově.

Cestu do Prahy zahájili německy studenti Cestovního ruchu ze 3. A a 3. B v roli průvodců a vyzkoušeli si tak, jaké by to bylo vykonávat tuto činnost pro skupinu cizinců.

Po příjezdu do Prahy jsme nejprve navštívili výstavu „Česká architektura od secese k dnešku“, kde jsme mohli vidět modely a fotky známých a mimořádných staveb v republice a přečíst si informace o významných osobnostech české architektury.

Následně jsme si prošli všechna nádvoří Pražského hradu a měli jsme to štěstí spatřit střídání hradní stráže.

Z Pražského hradu jsme se vydali po Královské cestě v opačném směru než čeští králové. Sešli jsme Nerudovou ulicí, kde jsme si připomněli klasika české literatury, na Malostranské náměstí, přešli Karlův most, na Staroměstském náměstí obdivovali hlavně orloj a radnici a Celetnou ulicí jsme došli k Prašné bráně a Obecnímu domu. Naše prohlídka skončila na Václavském náměstí, kde jsme měli rozchod na oběd a případné nákupy.

Vzhledem k tomu, že v Praze nebylo takové množství turistů, měli jsme možnost si vše v klidu prohlédnout. 

Zpět do Trutnova jsme dorazili unavení, ale spokojení asi v 7 hodin večer.

Výlet jsme si moc užili a dozvěděli jsme se spoustu užitečných věcí, které se nám budou hodit, ať už k maturitě, nebo jen jako zajímavosti. 

 

Kamila Doležalová, 4. A