Images-loading
Cyklistický kurz studentů 4. A

Cyklistický kurz studentů 4. A

V neděli, 12. září 2021, začal pro naši třídu náročný týden. Po necelých dvou letech se konečně uskutečnil plánovaný týdenní cyklistický kurz, který byl kvůli pandemii odložen.

V dopoledních hodinách se naše třída setkala před školou, abychom si zde naložili věci do auta a mohli opravdu zahájit kurz. Čekala nás první výzva. Museli jsme dojet na kole do Lanžova, kde na nás čekalo ubytování v kempu v nově zrekonstruovaných chatkách. Zpočátku nám počasí nepřálo, museli jsme se ukrýt před deštěm a pár minut počkat, ale nakonec se umoudřilo a my jsme se mohli vydat znovu na cestu. Musím říci, že trasa byla trochu náročná, ale výborně jsme ji zvládli a do Lanžova dojeli v pořádku. Až na to, že některé dušičky asi ještě zůstaly v Trutnově u školy. Včetně té mojí.

Další den jsme se rozdělili na dvě skupinky. Na cyklisty a pěší, kteří z důvodu nemoci nemohli na kolo. My cyklisté jsme navštívili kemp Velký Vřešťov, kde jsme se učili plavit na loďkách a poté jeli do Hořic na oběd. Zastávka zde byla i v sochařském parku a samozřejmě i v prodejně hořických trubiček.

V úterý jsme v Miletíně navštívili rodný dům Karla Jaromíra Erbena, kde jsme se dozvěděli spoustu novinek, které se nám určitě budou hodit i k maturitě. Na oběd jsme jeli do Lázní Bělohrad, kde byl trochu problém najít nějakou restauraci, ale nakonec se zde přeci jen jedna našla. Nakonec následoval hrad Pecka.

Středa byla pro nás výzva. Před námi byl celodenní výlet na kole. Po snídani jsme dojeli do Chlumu k válečnému muzeu, kde jsme měli prohlídku a výklad o rozhodující bitvě války roku 1866. Součástí prohlídky byla i hra, kdy jsme dostali do rukou dobové obrázky z novin, a našim úkolem bylo zkusit zjistit, z jaké doby jsou a jaký význam mají. Musím říct, že tato hra byla zajímavá a bylo zajímavé vidět, jak se tyto obrázky během války měnily. Po prohlídce v muzeu byl čas na oběd. Dojeli jsme k první restauraci. Ta však měla zavřeno, a tak se naši učitelé poptali v okolí na nějakou jinou. Místní jim poradili restauraci, která byla jen pár kilometrů od nás. Ale aby to byl celodenní výlet, rozhodli se, že se to vezmeme okolo. Tak jsme najeli krásných 50 km na kole. Večer jsme si udělali táborák a užívali si pohodovou atmosféru.

Pak nastal den D! Triatlon. Ráno se dojelo do Velkého Vřešťova, kde závod začínal. První disciplínou byla jízda na kole. Závodníci museli ujet 10 kilometrů, přijet zpět, nasednout do lodi a objet dvě bójky nedaleko od břehu. Pak ťuknout do stolu, běžet na konec kempu a zpět k učitelům. Triatlon vyhrál za chlapce Ladislav Hampl a za dívky Kateřina Kracíková. V našem kempu se později odehrál i sportovní den, soutěžili jsme například v ping-pongu, pétanque či volejbalu. Sportovní den jsme si užili. Večer se rozdaly ceny jak za triatlon, tak za sportovní den. Proběhlo vyhodnocení a zakončení kurzu a následný volný program.

Kurz se velice vydařil. Přálo nám počasí, zapršelo jen jeden jediný den, a to ve čtvrtek. Mnozí z nás překonali své hranice a dokázali ujet dohromady přes 220 kilometrů nebo ujít 50 km. Děkujeme taky našim učitelům, paní Musilové, paní Šilingové a panu Albrechtovi, kteří nás celý kurz vedli.

Tereza Nováková, 4. A