Images-loading
Vybuduj úspěšnou firmu nanečisto aneb úspěch v soutěži v simulační manažerské hře UNISIM

Vybuduj úspěšnou firmu nanečisto aneb úspěch v soutěži v simulační manažerské hře UNISIM

 

V letošním školním roce se žáci 3.A a 3.B v rámci předmětu Cvičení z ekonomiky zapojili do soutěže v manažerské simulaci UNISIM s názvem „Vybuduj úspěšnou firmu“.  Soutěž je určená pro žáky středních a vyšších odborných škol, kteří online soutěží v dvoučlenných týmech.

 

V této simulaci žáci řídí své firmy, analyzují trh, vytváří produkty, budují prodejní kanály, připravují marketingové kampaně, optimalizují financování, vzdělávají zaměstnance a to vše za účelem maximalizace rentability firmy měřené ukazatelem "economic value added". 

 

                Do celostátního finále postoupili Jiří Grund a Josef Moravec ze 3.A. V úterý 19. 5. 2020 chlapci úspěšně překonali své soupeře (nejlepší týmy z celé republiky, které postoupily ze základních kol) ve finále a zajistili si postup do SUPERFINÁLE, které proběhlo opět online ve čtvrtek 21. 5. 2020. Po 4 náročných půlhodinových simulačních kolech se umístili na celkovém 5. místě.

                Je to velký úspěch! Do soutěže zaregistrovalo celkem 20 škol z celé republiky přes 100 týmů. Moc děkujeme za snahu a nasazení!

Michaela Slámová