Images-loading
Florbalový turnaj Hostinné

Florbalový turnaj Hostinné

V pátek 24. ledna se brzy ráno vydalo čtrnáct žáků s paní učitelkou Šípkovou na florbalový turnaj do Hostinného. Zde se konala kvalifikace do okresního kola. Turnaje se zúčastnilo dalších pět škol, hrálo se systémem každý s každým 1 × 12 minut.

V prvním zápase nastoupili naši borci proti Střední škole gastronomie a služeb a gólem Ondry Cepra a Kuby Kuldy se ujali vedení. Po následném vyrovnání protihráčů rozhodl o našem vítězství 2:1 Kuba Kulda. Ve druhém zápase byla naším soupeřem Česká lesnická akademie. 1. gól vstřelil Matyáš Kruliš, a když Pavel Horák vychytal nájezd, mohli se chlapci radovat z druhé výhry. Třetí zápas jsme hráli proti Bezpečnostně právní akademii Malé Svatoňovice. O výhru 2:0 se postarali Matyáš Kruliš a Matěj Pavelka. V předposledním zápase jsme nastoupili proti Gymnáziu a střední odborné škole Úpice, které do té doby mělo jednu výhru, remízu i prohru. Velkým překvapením pro naše hráče bylo, když jsme byli první, kdo inkasoval. A po chvíli přišel ještě jeden gól. Naději se podařilo oživit Ondru Vojtovi, který ale bohužel už jen korigoval prohru na 1:2. Poslední zápas rozhodoval o našem postupu do okresního kola. V něm jsme nastoupili proti Střední škole informatiky a služeb Dvůr Králové nad Labem se čtyřmi výhrami na kontě. Svou dominanci v turnaji Dvoráci potvrdili, prohráli jsme 0:4.

Po třech výhrách a dvou prohrách jsme v konečném pořadí obsadili třetí místo. Do okresního kola postupovala první dvě družstva, a tak jsme domů odjížděli zklamaní.

Družstvo VOŠZ, SZŠ a OA reprezentovali: Horák Pavel, Petrů Miroslav, Kruliš Matyáš, Stein Vojtěch, Zieminski Darek, Pavelka Matěj, Thiel Kryštof Lumír, Chmelík Tobiáš, Kulda Jakub, Cepr Ondřej, Brendl Vladimír, Matyska David, Weigl Aleš a Vojta Ondřej.

                                                                                                                                             Petra Šípková