Images-loading
Konference Choceň

Konference Choceň

Dne 20. 11. 2019 Obchodní akademie Choceň pořádala již 4. ročník konference s názvem „Choceň – Škola a podnikání“. Letošním tématem byly finance a na konferenci jely slečny Bönschová, Eliášová a Kamenická ze 4. A v doprovodu paní Ing. Slámové.

Na výběr bylo 14 přednášek , ze kterých jsme si vybraly přednášku od CzechInvest o Podnikavých ženách a v druhém bloku jsme se účastnili přednášky o originalitě a vlastní cestě. Na první přednášku jsme bohužel dorazily později kvůli komplikacím po cestě, přesto se nám velmi líbila. Představila se na ní i majitelka bezobalového obchodu Kateřina Boráňová. Druhá přednáška byla vedena majitelem eventové agentury R36 Romanem Málkem.

Po dvou dopoledních blocích následovala přestávka na oběd a poté byla pro studenty přichystána panelová diskuse s mladými podnikateli. Představilo se na ní pět podnikatelů, Lucie Částková (CoPlay), Salvátor Soška (We are ferdinand), Stanislav Kursa (BITE Clothing), Jiří Štěpánek (PalmMedia) a Jan Sláma (NNTB). Tato část programu nás zaujala nejvíce. Podnikatelé vyprávěli o svých začátcích, snažili se nám předat své zkušenosti a motivovat nás, abychom také začali podnikat.

Celá konference byla velmi zajímavá a i přes ranní komplikace to byl velmi příjemný den.

Veronika Anna Kamenická  4. A