Images-loading
Zájezd do Prahy

Zájezd do Prahy

Dne 9. října 2019 jsme se my, žáci a žákyně 3. ročníků, sešli v 7 ráno na vlakovém nádraží a vyjeli jsme do Prahy. Cesta autobusem trvala zhruba 3 hodiny, jelikož byl velký provoz.

Všichni jsme se báli, že bude zima a bude pršet, ale počasí nám vyšlo skvěle. Slunce svítilo a chvílemi bylo i teplo.

Po příjezdu do Prahy jsme se nemohli dostat na plánované místo začátku naší trasy, a tak jsme zaparkovali nedaleko Lorety. Poté jsme došli na Hradčanské náměstí, kde už jeden ze studentů zeměpisu cestovního ruchu přednesl svůj příspěvek o daném místě. Po prvním příspěvku jsme se šli tradičně podívat na chrám sv. Víta, Václava a Vojtěcha, kde jsme strávili asi tři čtvrtě hodiny. V dalším příspěvku jsme se dozvěděli něco o Vladislavském sále a po něm jsme se vydali ke Zlaté uličce. Za tu se bohužel musí platit, takže jsme do ní jenom zlehka nahlédli a šli zase zpět na Hradčanské náměstí. Na Hradčanském náměstí jsme si při pozorování krásného výhledu na Prahu opět poslechli pár příspěvků. Tentokrát o Petřínské rozhledně, Národním divadlu, Žižkovské věži, Strahovském klášteru a zmínili jsme i hrad Vyšehrad. Dále pak naše cesta pokračovala přes Malostranské náměstí, Karlův most, Staroměstské náměstí s výkladem o orloji a Staroměstské radnici. Odtamtud jsme šli  Celetnou ulicí až k Prašné bráně, kde jsme si řekli něco i o Obecním domě. Poté jsme ulicí Na Příkopě dorazili na Václavské náměstí, kde jsme dostali na hodinu a půl rozchod, abychom se mohli najíst a případně jít nakupovat.

Ve 14:45 jsme se sešli u sochy sv. Václava, a i když někdo měl problém ji najít, nakonec jsme se spokojeně všichni vrátili k našemu autobusu a jeli domů. Zájezd se mi velmi líbil, jelikož do Prahy nejezdím nijak často, a díky slunečnému počasí a zajímavým příspěvkům k historickým památkám to byla velmi vydařená akce.

 Anna Pavelková, 3. B