Images-loading
ZÁJEZD DO BERLÍNA

ZÁJEZD DO BERLÍNA

ZÁJEZD DO BERLÍNA

Dne 26. dubna uskutečnila naše škola zájezd do Německa, konkrétně do Berlína a nedaleké Postupimi. Zájezd vybrali studenti cestovního ruchu, v rámci procvičení a praxe v průvodcovské činnosti.

Odjížděli jsme ve čtvrtek ve 4 hodiny ráno. Cesta trvala asi 6 hodin, tudíž kolem desáté jsme byli v Berlíně. Během cesty si studenti cestovní ruchu zkusili povídání o Německu do mikrofonu v autobuse, a to jak v češtině, tak v němčině. Spolu s paní průvodkyní z CK Lada jsme prošli částí Berlína. Viděli jsme například pozůstatky Berlínské zdi, budovu parlamentu, památník holokaustu, Alexanderplatz, ulici Unter den Linden, televizní věž, Muzejní ostrov, St. Nicholas Kirche, Berliner Dom a samozřejmě i velmi známou Braniborskou bránu. V Berlíně jsme měli chvíli volno, a tak většina z nás vyrazila na nákupy a oběd. Okolo druhé hodiny jsme vyrazili do Postupimi, kde nás čekal krásný zámek Sansoussi, Cecillienhof a jeho krásné zahrady a taky velmi zajímavá osada Alexandrovka. I zde jsme měli krátký rozchod, a tudíž skvělou možnost na procházku zahradami. Celý den jsme měli krásně, v Německu bylo kolem 25°C a svítilo slunce, takže nás výlet velmi bavil.

Po návštěvě zámku Sansoussi už nám nezbývalo nic jiného než se vydat na cestu domů. A tak jsme kolem šesté hodiny vyrazili. Vzhledem k tomu, kolik jsme toho všichni za den nachodili, většina z nás vcelku rychle usnula a probudila se až v půl 12 v noci v Trutnově.

Myslím si, že výlet se velmi povedl, vyšlo nám počasí, dozvěděli jsme se opět něco nového a jako studenti cestovního ruchu jsme si i vyzkoušeli mluvení v autobuse a co všechno obnáší průvodcovská činnost. Děkujeme CK Lada za zprostředkování zájezdu a našim paním učitelkám Musilové a Šilingové za dohled a příjemný výlet.

Adéla Špetlová a Markéta Nováková za 3.B – foto Adéla Špetlová