Images-loading
Podzim ve znamení sportu

Podzim ve znamení sportu

Podzim ve znamení sportu

Začátek školního roku 2018 / 2019 byl bohatý na sportovní události. Hned v září se uskutečnil tradiční přespolní běh základních a středních škol. Obchodka Trutnov vyslala dvě družstva a chlapcům se povedlo vybojovat krásné třetí místo.

V říjnu se chlapci a děvčata přihlásili na turnaj ve stolním tenise, který se konal na ZŠ Poříčí – chlapci skončili na třetím místě a děvčata dokonce o stupínek lépe, na místě druhém.

25. 10. 2018 se v Hostinném uskutečnil basketbalový turnaj chlapců a naši borci zabojovali a přivezli krásné třetí místo, když dokázali porazit Střední lesnickou školu Trutnov a Krkonošské gymnázium. Dívčí turnaj se pro malou účast nekonal, ale náš tým složený z basketbalistek by jistě měl šanci si kvalitně zahrát.

V listopadu jsme se dočkali nečekaného úspěchu, když v okresním kole ve volejbale naši borci, složeni vesměs z fotbalistů a jednoho volejbalisty, porazili všechny a přivezli putovní pohár a postup do krajského kola! V krajském kole si chlapci dobře zahráli, ale na lepší než 6. místo to nestačilo. Děvčata skončila v okresním kole na 4. místě.

 Dalším úspěšným turnajem byl Florbal Challenge, kde si naši hráči pěkně zahráli a obsadili třetí místo.

Sportovat ale mohou studenti Obchodní akademie i ve škole. Během celého dne si mohou jít zahrát stolní tenis, po skončení vyučování zas zajít do posilovny. Na SZŠ si mohou zacvičit v úterý a čtvrtek jógu a v úterý si mohou zahrát i volejbal. Od příštího roku doufáme, že se obnoví i tradiční páteční basketbal v tělocvičně OA, který momentálně kvůli přestavěné tělocvičně nelze provozovat.

Začátkem prosince se uskuteční na SZŠ Mikulášská laťka, kde si mohou studenti vyzkoušet, jak vysokou laťku dokáží přeskočit. V březnu pojedou první ročníky na lyžařský kurz do Herlíkovic.