Images-loading

OBCHODNÍ AKADEMIE
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ NA STŘEDNÍ ŠKOLU 2024


Výsledky přijímacího řízení 


Přihlášky ke studiu

Kde sehnat přihlášku? Jak ji správně vyplnit? Kdy a kde ji odevzdat? Právě zde najdete odpovědi na tyto otázky a k tomu ještě další důležité informace. V pravé části této stránky potom také vidíte odkaz na kritéria, dokumenty a specifikaci oboru.

Přihlášky se podávají od 1. do 20. února!


PODÁNÍ PŘIHLÁŠEK

1. Elektronicky

Pokud máte elektronickou identitu (např. Bankovní identitu), můžete podat přihlášku ONLINE. Stačí se přihlásit do systému DiPSy a pak už jen klikat. Vyberte školu, obor a formu vzdělávání, nahrajte potřebné dokumenty jako skeny nebo fotky, a vše potvrďte odesláním. Obratem vám přijde potvrzovací email. Pozvánka k přijímacím zkouškám vám následně přijde elektronicky.

2. Hybridně

I bez elektronické identity můžete vyplnit přihlášku v systému DiPSy. Je v tom méně klikání, některé (např. osobní) údaje musíte vyplnit. Pak nahrajte do systému potřebné dokumenty jako skeny nebo fotky. Vše uložte a emailem vám přijde dokument, který musíte vytisknout, podepsat a doručit do školy. Pozvánka k přijímacím zkouškám vám přijde doporučeným dopisem.

3. Papírová forma

Z webu si stáhněte a vytiskněte listinnou přihlášku. Vyplňte, pečlivě vypište kód oboru, jeho přesný název i se zaměřením, a přiložte potřebné dokumenty. Vše doručte do školy. Pozvánka k přijímacím zkouškám Vám přijde doporučeným dopisem.

Nezapomeňte, že…

…hlásit se můžete až na tři školy/obory. Pořadí je důležité pro určení, kam budete přijati. Pokud budete "nad čarou" ve více oborech, automaticky budete přijati do toho, který jste označili jako první. Do zbývajících oborů již nemůžete být v daném kole přijati. Pokud se v prvním oboru nedostanete, ale ve druhém ano, budete přijati do druhého.